W maju 2014 roku na drodze ekspresowej S8 zderzyło się 11 samochodów, trzy osoby zginęły. Łącznie pomocy medycznej potrzebowało 25 osób.

Śledczy sprawdzają, czy do wypadku mogły się przyczynić pracujące w pobliżu zamgławiacze ogrodnicze, wytwarzające sztuczną mgłę.

Zamgławiacze miały się przyczynić do ograniczenia widoczności. Taka sztucznie wytwarzana mgła ma chronić rośliny przed zamarznięciem. Kilka godzin przed wypadkiem policja miała zgłoszenie dotyczące sztucznej mgły. Mgła ta ograniczała widoczność do pół metra. Śledczy są zdania, że ta mgła, którą widzieli policjanci nie mogła wpłynąć na widoczność na oddalonej o wiele kilometrów S8.

Śledztwo ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tragedii. Maszyny wytwarzające sztuczną mgłę pracowały w pobliżu drogi. Wytwarzały mgłę w sadach, które były odległe od 700 do 2000 metrów od trasy szybkiego ruchu. Są one stosowane wiosną i jesienią.

Na razie osobą, która usłyszała zarzuty jest 28-letni Białorusin, kierowca tira, który jest podejrzany o spowodowanie tego wypadku. grozi mu do trzech lat więzienia, ponieważ nie dostosował prędkości do trudnych warunków atmosferycznych.

http://www.tvn24.pl/lodz,69/karambol-na-s8-przez-sztuczna-mgle-prokuratorzy-chca-powolac-bieglego,466147.html

http://www.tvn24.pl/lodz,69/do-karambolu-na-s8-doszlo-przez-sztuczna-mgle-sprawdza-to-prokuratorzy,427473.html

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/212895-a-jednak-tam-byla-sztuczna-mgla

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3567371,karambol-na-s8-przyczyna-wypadku-w-kowiesach-byla-sztuczna-mgla,id,t.html?cookie=1

http://niezalezna.pl/59158-sztuczna-mgla-przyczyna-karambolu-kolo-lodzi-w-smolensku-przeciez-bylo-niemozliwe


Ten artykuł wyjasnia lub udowadnia poniższe:

Chcesz skomentować? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze na Facebooku:

komentarzy

Post Navigation