Dowodem na zamach mogą być znalezione w próbkach wraku Tu-154M pozostałości materiałów wybuchowych.

Autorzy opinii prywatnej sugerowali, że badania zostały wykonane nieprawidłowo, a także, że w próbkach wraku Tu-154M znajdowały się pozostałości materiałów wybuchowych. Niektórzy mieli zastrzeżenia do metodologii badań stosowanej przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Jednak Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że biegli z CLKP nie znaleźli śladów po wybuchu w samolocie.

CLKP dodała do swojego stanowiska, że przedstawione w opinii prywatnej wyliczenia, które zostały opracowane w postaci wykresów oraz tabel są pozbawione wartości merytorycznej.

Jeden z pełnomocników rodzin ofiar katastrofy Mec. Piotr Pszczółkowski powiedział, że ciągle ma zastrzeżenia do metodologii badań, które są stosowane przez CLKP. Jego zarzuty dotyczyły m.in. kwestii oceny stosowanych metod badawczych, a także możliwych błędów w zakresie przeprowadzonych badań analitycznych oraz interpretacji ich wyników i złej obsługi urządzeń badawczych.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/katastrofa-smolenska-biegli-odrzucaja-zarzuty-ws-badan-probek-z-wraku-tu-154m,500055.html


Argumenty za:

Ten artykuł wyjasnia lub udowadnia poniższe:

Chcesz skomentować? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze na Facebooku:

komentarzy

Post Navigation