Czy mgła w Smoleńsku była sztuczna?

Czy i jak taką można zrobić?

Czy pojawiła się nagle i nagle rozwiała?

Niektórzy uważają, że nad Smoleńskiem w dniu katastrofy zawisła sztuczna mgła. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy mgła była naturalna czy może sztuczna. Istnieje możliwość wytworzenia sztucznej mgły, tak jak śniegu i deszczu.
Na zdjęciach satelitarnych widoczna jest mgła, która obejmuje obwód smoleńskie, ale też część terytorium Białorusi. Wtedy była bezwietrzna i wilgotna aura, która sprzyjała tworzeniu się naturalnej mgły.

Jeśli uzna się, że mgła była sztuczna, to ta mgła musiała być również na całym regionie sztuczna. A wytworzenie mgły na tak dużym obszarze jest praktycznie niemożliwe. Na pewno nie użyto świec dymnych, ponieważ utrzymują się zbyt krótko i mają charakterystyczny zapach i w związku z tym szybko zostałyby zidentyfikowane. Aby mgła była bardziej naturalna potrzebna jest duża ilość agregatów oraz bardzo duże ilości wody, które będą zamieniane na drobne kropelki, a potem rozprzestrzeniane w powietrzu. W związku z tym trzeba by było mieć bardzo dużo takich agregatów, które robią sporo hałasu, ale też potrzebując ciągłych dostaw wody. W rejonie lotniska w Smoleńsku jest obszar lesisty, a poprzez to transport i ciągłe zaopatrywanie agregatów byłoby bardzo trudne.

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113490,nad-smolenskiem-4-lata-temu-zawisla-sztuczna-mgla

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/107980,jak-mozna-wytworzyc-sztuczna-mgle

http://natemat.pl/37645,giertych-do-rogalskiego-u-moniki-olejnik-najpierw-sztuczna-mgla-potem-rozpylony-hel-a-teraz-trotyl-na-wraku-tupolewa


Argumenty za:

Wyjaśnienia:

Ten artykuł wyjasnia lub udowadnia poniższe:

Chcesz skomentować? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze na Facebooku:

komentarzy

Post Navigation