Jurgen Roth wyjawił, w wywiadzie podczas konferencji „społeczeństwo polskie pięć lat po katastrofie smoleńskiej”, nazwisko osoby odpowiedzialnej za zamach.

W kwietniu ma się ukazać książka Jurgena Rotha na temat katastrofy smoleńskiej. W tej książce wykorzystał raport Federalnej Służby Wywiadowczej Niemiec (BND). Z tego raportu wynika, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych. W książce ma zostać podane nazwisko osoby, która odpowiada za zamach. Dziennikarz ten podkreślił, że decydującą rolę odegrała Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Jurgen Roth znany jest z kontrowersyjnych publikacji, który porusza tematy biznesowe i polityczne. W 2012 roku wydał książkę „Gazprom – groźne imperium”, w której ostrzegał przed działalnością koncernu, a w 2013 roku wydał książkę „Pajęczyna Władzy”, w której opisywał przekręty biznesowe i polityczne w dzisiejszych Niemczech.

Wywiad z dziennikarzem przeprowadzał Mec. Stefan Hambura, który jest pełnomocnikiem rodzin smoleńskich. W dokumentach BND jest jasna mowa o zamachu. Mecenas podkreślał, że chcą dociec prawdy i dojdą do niej. Po wywiadzie tym mecenas złożył do prokuratury wniosek o dołączenie do akt informacji, która została ujawniona przez Jurgena Rotha.

http://www.polskatimes.pl/artykul/3806715,katastrofa-smolenska-jurgen-roth-niemieckie-sluzby-znaja-nazwisko-osoby-odpowiedzialnej-za-zamach,id,t.html
http://www.fakt.pl/polityka/czy-to-dowod-na-zamach-w-smolensku-notatka-niemieckich-sluzb,artykuly,535475.html
http://www.pch24.pl/niemiecki-dziennikarz-sledczy–fsb-odpowiedzialna-za-katastrofe-smolenska,34911,i.html


Ten artykuł wyjasnia lub udowadnia poniższe:

Chcesz skomentować? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze na Facebooku:

komentarzy

Post Navigation